Od dnia 1 sierpnia 2022 roku w naszym podziale bojowym pojawił się nowy sprzęt jakim jest Coldcut Cobra, urządzenie to pozwala na działanie z zewnątrz płonącego budynku. 

Nowy sprzęt znalazł swoje miejsce na samochodzie SLRT FORD Transit z tego względu, gdy będzie potrzeba wyjazdu poza teren Gminy to nie osłabiamy siły bojowej naszej jednostki.

ColdCut Cobra jest to urządzenie gaśniczo-tnące, jeśli zagłębimy się bardziej w charakterystykę działania to technologia działania łączy przebijanie z chłodzeniem gazów pożarowych co znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa wchodzącej w strefę pożaru roty gaśniczej.

W tym miejscu bardzo chcielibyśmy podziękować Wójtowi Gminy Luzino, Radzie Gminy Luzino z przewodniczącym na czele za wsparcie projektu jakim był zakup Cobry. Dziękujemy Panu Patrykowi Szymich z Firmy Techno-Rem oraz naszym Strażakom, którzy zaangażowali się w przeróbkę zabudowy Forda tak, aby Cobra jak najszybciej trafiła w podział bojowy naszej Jednostki, a Panu Radosławowi Szymańskiemu z Firmy “RADO REKLAMY” za nieodpłatne oklejenie napisami naszego pojazdu.

Ciekawostką jest to, że jesteśmy pierwszą jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie Województwa Pomorskiego, która posiada urządzenie Szwedzkiej Produkcji jakim jest ColdCut Cobra.

Szkolenie na operatorów odbyło się w dniu 31 lipca 2022 roku , które przeprowadziła Firma Born.To.Rescue i było obowiązkowe dla strażaków, którzy na co dzień będą używać urządzenia podczas działań gaśniczych.

O zakupionym urządzeniu powstał również artykuł na portalu gwe24.pl –  tutaj wersja cyfrowa

Fotorelacja dostępna w zakładce Photo