W dniu 27.10.2018 roku dzięki uprzejmości Pana Wojciecha Patrykus – właściciela złomowca w Kębłowie, nasi strażacy mogli użyć oraz przećwiczyć nowy sprzęt, który OSP Luzino otrzymało w ramach  projektów “Bezpieczny Powiat” oraz ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości.
Około godziny 9:00 nasi druhowie wraz ze strażakami z OSP Milwino udali się na złomowiec do Kębłowa zastępami SLRT i GCBA, aby przećwiczyć oraz zapoznać się z nowym sprzętem, obejmującym:
Ciężki Zestaw Ratownictwa Drogowego firmy LUCAS, Zestaw Poduszek Pneumatycznych wysokociśnieniowych niskiego podnoszenia oraz piłę do cięcia szyb klejonych. Przećwiczono stabilizację pojazdu przy pomocy drabiny nasadkowej D 2,7 , wycinanie osoby poszkodowanej z samochodu osobowego oraz udzielenie tej osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Strażacy ćwiczyli na dwóch stanowiskach, na jednym – wycinanie drzwi przednich, tylnych, odcinanie dachu, odgięcie kolumny kierowniczej, a także zrobienie “trzecich drzwi” w pojeździe dwudrzwiowym,a na drugim –  złożenie zestawu poduszek wysokociśnieniowych, podłożenie pod element podnoszący, a także stabilizacje pojazdu. Wszystkim strażakom z naszej jednostki, a także strażakom z OSP Milwino dziękujemy za zaangażowanie przy ćwiczeniach ,które miały na celu,aby w przyszłości jak najlepiej i w pełni profesjonalnie udzielać pomocy mieszkańcom naszej Gminy i nie tylko.
Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Wojciecha Patrykus właściciela auto-złom z Kębłowa za udostępnienia 4 samochodów do cięcia oraz za miłe podejście do naszych strażaków.