Dnia 11 lipca 2020 r. ok. godz. 7:30 zastęp GCBA 5/32 MAN w sile 5 ratowników został zadysponowany (nie alarmowo) na ćwiczenia na jeziorze Borowo w miejscowości Nowy Dwór Wejherowski.

Po przybyciu w miejsce koncentracji sił i środków na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie, cały pluton przegrupował się w miejsce wyznaczone do ćwiczeń, gdzie odbyło się szkolenie BHP.  Po przeprowadzonym szkoleniu odbyły się ćwiczenia, których celem było ugaszenie pożaru terenów leśnych z wykorzystaniem pojazdów pożarniczych i pomp. W trakcie ćwiczeń wykorzystywano dwa systemy podawania wody na duże odległości (przepompowywanie i przetłaczanie wody).

W ćwiczeniach brały także udział zastępy: GCBA 5/32 MAN JOT I OSP Choczewo,  przyczepa pompowa JOT I OSP Choczewo, GCBA 5/40 Mercedes Atego JOT II OSP Bolszewo, GCBA 5/42,6 Mercedes Actros JOT II OSP Kielno, SLRr Nissan Pickup JRG 2 Rumia, SLRr Nissan Pickup KP PSP Wejherowo.

Ćwiczenia te odbywają się cyklicznie w ramach Plutonu “Pożar”.

wykorzystano materiały z https://ospchoczewo.pl/11-07-2020r-sopieszyno-tereny-lesne-przy-jeziorze-borowo-cwiczenia-powiatowego-plutonu-pozar/