W przededniu św. Floriana – 3 maja 2022 r. w Luzinie świętowano Dzień Strażaka, który rozpoczęto mszą św. w parafii Matki Boskiej Różańcowej w intencji strażaków, ich rodzin oraz druhów, którzy przeszli na wieczną wartę, a następnie po przemarszu przy akompaniamencie Orkiestry Dętej GOK Luzino odbył się uroczysty apel na placu Jednostki, z udziałem Z-cy Komendanta PSP Wejherowo mł. bryg. Marka Lniskiego oraz Wójta Gminy Jarosława Wejera. Apel był okazją do złożenia podziękowań naszym strażakom za całoroczną służbę oraz tegorocznym sponsorom OSP, do których należeli: Gmina Luzino, luzińskie parafie, Nadleśnictwa Strzebielino i Wejherowo, sołectwa Luzino i Barłomino, a także przedsiębiorcy: Państwo Stenka z Barłomina, firma El Professional, Tree Clone, Enerpol, Maciej Borkowski z firmy MAC-BOR.

Dzień ze strażakami z Luzina na tym się nie skończył, gdyż święto połączono z „DNIEM OTWARTYM” naszej remizy, podczas którego można było zwiedzić garaże, zapoznać się ze sprzętem na samochodzie ratowniczo-gaśniczym, nauczyć się podstaw pierwszej pomocy, zjeść kiełbaskę z grilla, a także spróbować grochówki. Dla najmłodszych zorganizowano dmuchane zamki, granity, animacje oraz malowanie twarzy.

„DZIEŃ OTWARTY” został zorganizowany głównie ze środków własnych OSP. Wsparcia finansowego, osobowego lub rzeczowego udzielili także: Gmina Luzino, Kinga Blokus z Firmy PIERNIKI BAJKA, Restauracja Luzińska, ENCE PENCE, ZUK Wejherowo, GOK Luzino oraz San-Tech. Dzięki hojności  mieszkańców korzystających z przygotowanych atrakcji pozyskano w tym dniu w drodze darowizn 2.574 zł, za co bardzo dziękujemy.