W Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, w przeddzień święta patrona strażaków Św. Floriana, o godz. 11.30 w Parafii Matki Boskiej Różańcowej w Luzinie odbyła się uroczysta Msza święta w intencji zmarłych i żyjących druhów OSP Luzino oraz ich rodzin.

Mszę Świętą odprawił ks. Proboszcz Andrzej Galiński, który w imieniu swoim i całej wspólnoty parafialnej złożył serdeczne podziękowania naszym druhom za dbanie o bezpieczeństwo gminy. Zwrócił uwagę, że wyjazdów do akcji jest bardzo dużo, a nasi druhowie są zawsze dyspozycyjni – czy to w święta, czy w nocy. Dodał, że przed nami dodatkowe wyzwanie, jakie stworzy wybudowanie trasy S6 i związane z tym zagrożenia wypadkowe.

W czasie Mszy obecny był poczet sztandarowy OSP w składzie: Mateusz Borzęcki, Łukasz Paszki i Rafał Małaszycki. Czytania liturgiczne prowadzili druhowie Stanisław Paszki i Janusz Drabik.

Msza Święta, która ze względu na obostrzenia epidemiczne odbyła się na parkingu przed kaplicą parafialną, zgromadziła oprócz naszych druhów i ich rodzin, sporą liczbę Parafian i sympatyków naszej OSP, którzy po Eucharystii, mogli się zapoznać z wyposażeniem naszych pojazdów bojowych, obecnych na placu. Podziękowania i życzenia po Mszy Św. złożyli nam między innymi Wójt Gminy Jarosław Wejer, dyrektor GOSRiT Piotr Klecha, były i obecny sołtys Zygmunt Brzeziński i Stanisław Cejrowski.

Po Mszy strażacy gremialnie udali się na parafialny cmentarz w Luzinie, gdzie zapalono znicze i odmówiono modlitwy za zmarłych druhów przy ich grobach.

OSP Luzino dziękuje wszystkim za obecność, życzenia, a szczególnie naszemu członkowi wspierającemu – ks. Proboszczowi Andrzejowi Galińskiemu, za odprawioną Mszę Świętą.

Już niedługo więcej zdjęć z uroczystości.