OSP Luzino może pochwalić się nowym sprzętem, które zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i wpłynie na komfort pracy strażaków w akcjach ratowniczych! Jednostka zakupiła ubrania ochronne, węże strażackie, a także stand informacyjno-edukacyjny czy elementy toru na zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Wyposażenie ma przyczynić się również do poszerzenia wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa i znajomości podstaw ratownictwa wśród młodzieży i zachęcenia młodych osób do wstępowania w szeregi OSP.

Inwestycje zostały zrealizowane dzięki projektowi jednostki nagrodzonemu w  dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie sieci Elektroenergetyczne. Cieszymy się z tego wsparcia!

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie” przeczytać można na stronach www.raport.pse.pl iwww.wzmocnijotoczenie.pl.