W dniu 08 grudnia 2023 roku na terenie firmy Arka Bud w Dąbrówce, która wspierał jednostkę w pozyskiwaniu pojazdu odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Milwinie. W wydarzeniu wśród przybyłych delegacji udział wzięli nasi strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Luzinie na czele z prezes dh Alicją Hinz oraz naczelnikiem, wiceprezesem dh Sławomirem Miotk. ‍Dowódcą uroczystości był dh Bartosz Miotk, który złożył meldunek do prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOS RP dh Mirosława Józefowicza.

Wóz na chrzcie dostał imię “Reniek” na cześć zmarłego prezesa jednostki druha Rajmunda Gafke. ️Renault Midlum 270dCi, nowy nabytek to wyprodukowany w 2002 roku średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów i autopompę o wydajności 1600 litrów/minutę.

Podczas uroczystości Ochotnicza Straż Pożarna w Luzinie przekazała sprzęt hydrauliczne do ratownictwa drogowego marki Holmatro z narzędziami rozpieraczem ramieniowym i kolumnowym.

Strażacy swoje starania o wymianę wozu na nowszy rozpoczęli 14 października 2022 roku od uruchomienia na portalu zrzutka.pl zbiórki pieniężnej pod nazwą Na Zakup Używanego Wozu Bojowego Dla Straży OSP Milwino. Organizowali kiermasze ciast przed kościołami w całej gminie, biegi nordic-walking, turniej piłki nożnej halowej, zbiórki elektrośmieci i pokazy na festynach. ‍W szczytnym celu również wsparliśmy jednostkę OSP Milwino organizując kwestę podczas Aktywnego dnia z OSP Luzino w dniu 20 maja 2023 roku. Łączny koszt pojazdu wyniósł około 270 000 złotych.

Zdjęcia: Facebook Wejherowo998

Kategorie: Aktualności